4.Su Kayıp ve Kaçakları Forumu, özel sektörün, belediyelerin, su idarelerinin ve üniversitelerin bir araya gelerek Türkiye’de su kayıp ve kaçakları ile nasıl mücadele edileceğinin strateji, planlama ve finansmanı konularıyla İstanbul’da ev sahipliği yaptı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın himayelerinde, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ve Su Yönetimi Genel Müdürlüğü’nün destekleriyle düzenlenen alanındaki yegâne etkinlik olan Su Kayıp ve Kaçakları Forumu’nda, 80 Belediye, 30 Büyükşehir Belediyesine bağlı tüm Su Kanalizasyon İdareleri ve ilgili sektördeki üst düzey temsilcileriyle birlikte 900’den fazla katılımcı bir araya geldi.

30 konuşmacı ve 5 panele sahne olan bu özel etkinlikte, bu yıl da ilgili sektörün kamu ve özel kuruluş temsilcileri, şehirlerdeki su kayıp ve kaçak sorunlarına yenilikçi çözümler ararken 2018 yılında ilk defa “Su Kayıp ve Kaçakları ile Mücadelenin Finansmanı” başlığında ilgili Uluslararası finans kurum ve kuruluşlarının katılımı ile değerli oturumlar gerçekleştirildi.

 

ALTER; bu önemli organizasyonda hem sponsor hem konuşmacı olarak yer almıştır.

İçme Suyu Grup Müdürümüz Tuna Uraz ‘Kayıp Kaçak Odaklı Alt Yapı  Yönetiminde İş Süreçleri ‘ konu başlığı ile bir sunum gerçekleştirmiştir.