Su Yönetimi Genel Müdürlüğünün KURAK DÖNEM YÖNETİM VE EYLEM PLANLARININ HAZIRLANMASI PROJESİ  kapsamında yaptırttığı ve  ALTER Uluslararası Mühendislik ve Müşavirlik tarafından yürütülen  “GEDİZ VE BÜYÜK MENDERES HAVZALARI KURAKLIK YÖNETİM PLANININ HAZIRLANMASI PROJESİ” içindeki “Büyük Menderes Havzası Kuraklık Yönetim Planının Kapanış Toplantısı”  07 Kasım 2019 günü Aydın’da gerçekleştirildi.

ALTER Uluslararası Mühendislik ve Müşavirlik tarafından   30 Ekim 2017 de başlatılan çalışmalar Büyük Menderes Havzası Kuraklık Yönetim Planı Kapanış Toplantısı ile tamamlanmıştır.

Aydın ilinde düzenlenen “Büyük Menderes Havzası Taşkın Yönetim Planı ve “Büyük Menderes Havzası Kuraklık Yönetim Planı”nın kapanış toplantısına; Aydın Tarım Orman İl Müdürlüğü, Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü, DSİ Genel Müdürlüğü, Doğa Koruma Ve Milli Parklar Aydın İl Müdürlüğü, DSİ 21. Bölge Müdürlüğü, DSİ 18. Bölge Müdürlüğü, Muğla Orman Bölge Müdürlüğü, Tarım ve Orman Bakanlığı 4.(Manisa) Bölge Müdürlüğü, Aydın Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi A.Ş. Genel Müdürlüğü, Aydın Orman İşletme Müdürlüğü, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü, Uluslararası Tarımsal Araştırma ve Eğitim Merkezi Müdürlüğü, TCDD İzmir 3. Bölge Müdürlüğü, Anadolu Ajansı, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı, Güney Ege Kalkınma Ajansı Müdürlüklerinden idareci ve teknik personellerle, Ege Üniversitesi, Eskişehir Teknik Üniversitelerinden akademisyenler ve Sulama Birlikleri tarafından katılım sağlanmıştır.

Su Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Sayın Mustafa UZUN’ un açılış konuşmasını ALTER Yönetici Ortağı Dide Özdikmen’in konuşması takip etmiş ve ALTER Proje Müdürü Dr.S.Saim Efelerli tarafından katılımcılar tarafından ilgiyle izlenen bir sunum gerçekleştirilmiştir.