Su Yönetimi Genel Müdürlüğünün KURAK DÖNEM YÖNETİM VE EYLEM PLANLARININ HAZIRLANMASI PROJESİ  kapsamında yaptırttığı ve  ALTER Uluslararası Mühendislik ve Müşavirlik tarafından yürütülen  “GEDİZ VE BÜYÜK MENDERES HAVZALARI KURAKLIK YÖNETİM PLANININ HAZIRLANMASI PROJESİ” içindeki “Gediz Havzası Kuraklık Yönetim Planının Kapanış Toplantısı”  05 Aralık 2019 günü Manisa ’da gerçekleştirildi.

ALTER Uluslararası Mühendislik ve Müşavirlik tarafından   30 Ekim 2017 de başlatılan çalışmalar Gediz Havzası Kuraklık Yönetim Planı Kapanış Toplantısı ile tamamlanmıştır.

Manisa ilinde düzenlenen “Gediz Havzası Kuraklık Yönetim Planı”nın kapanış toplantısına; DSİ İzmir 2. Bölge Müdürlüğü, İzmir Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü, İzmir Orman Bölge Müdürlüğü, Tarım ve Orman Bakanlığı 4.(Manisa) Bölge Müdürlüğü, Tarım ve Orman Bakanlığı Manisa İl Müdürlüğü, Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi A.Ş. Genel Müdürlüğü, Gediz Havzası Sulama Birlikleri (Gediz, Salihli, Turgutlu, Alaşehir, Mesir, Sarıkız, Menemen), İzmir Kalkınma Ajansı, Meteoroloji Manisa Müdürlüklerinden idareci ve teknik personellerle, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Eskişehir Teknik Üniversitelerinden akademisyenler ve öğrenciler tarafından katılım sağlanmıştır.

Su Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Sayın Mustafa UZUN’ un açılış konuşmasını takiben ALTER Proje Müdürü Dr.S.Saim Efelerli tarafından katılımcılar tarafından ilgiyle izlenen Gediz Havzası Kuraklık Yönetim Planı sunumu gerçekleştirilmiştir.